19 грудня – День святого Миколая

Дата: 20.12.2017 20:07

Сьогодні ми вшановуємо святого Миколая. Це веселе народне свято. Колись  господарі варили в цей день пиво, скликали гостей: гуляли та веселилися.  У народних легендах та переказах святий Миколай боронить людей від різного стихійного лиха, а найбільше - на воді. Ось чому всі рибалки у своїх домівках мали образ святого Миколая. Виходячи в море на промисел, рибалки брали з собою образ Святого Чудотворця. А ще, святий Миколай вважається покровителем дітей. 19 грудня він збирає всіх дітей на суд. Добрій, слухняній дитині він дає медяник і всім гарним дітям в цей день дарує подарунки. І сьогодні ми хочемо відтворити свято Миколая, яке символізує любов і доброту, бо до нашого народу повертається правда, а з нею разом народні звичаї, свята та обряди.

Ми зібралися у школі в нашім гарнім , добрім колі,

В нашій радісній родині, бо велике свято нині.

У школу на свято Миколая завітав отець Володимир – настоятель нашого храму. Він розповів дітям про святого Миколая та про історію виникнення цього свята.  А ще вислухав дітей. Діти розповідали вірші про Миколая та співали пісеньок. А по закінченню свята отець Володимир усім діткам вручив подаруночки.

Святий і добрий Миколаю, чекаємо на тебе ми давно.

Що нам даси, про це не знаємо, та просимо тебе одно:

Ти нам в здоров’ї дай зростати, завзяття й сили ти нам дай,

Щоб ми з руїн могли підняти і звести рідний край.

А всьому нашому народу ти добру волю принеси,

Усяке зло й лиху пригоду від України відверни.

Вітаємо усіх зі святом Миколая!