Зустріч податківців з представниками Розсошанської громади
Начальник Хмельницької державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Хмельницькій області Анатолій Щепанський провів чергову зустріч з представниками Розсошанської громади.
Підчас зустрічі обговорювались зміни, які відбулись в податковому законодавстві зокрема застосування РРО платниками ЄП. Керівник ДПС у Хмельницькій області ознайомив присутніх з особливостями застосування РРО. Коли та як застосовувати РРО. Детально зупинились на даті початку обов'язкового застосування РРО фізособами-«єдинника
Анатолій Щепанський розповів присутнім, що для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку 2, 3 та 4 групи запроваджено наступні етапи обов’язкового використання РРО. Обов’язкове використання РРО, як раніше, залишається для ФОП платників єдиного податку, які здійснюють:
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів;
- реалізацію виробів медичного призначення.
з 1 січня 2021 року використання РРО стало обов’язковим для ФОП платників єдиного податку, які здійснюють:
- реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
- надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
- роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;
- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
- реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Вході зустрічі говорили і про те, що з 01.08.2020 року платники податків зможуть використовувати програмні РРО. На відміну від традиційних РРО в програмних РРО присвоєння фіскального номера електронному розрахунковому документу буде відбуватися на фіскальному сервері контролюючого органу із збереженням даних щодо виконання розрахункової операції у системі обліку даних реєстраторів розрахункових операцій, що значно спрощує роботу платника податків та унеможливлює зловживання в сфері внесення даних до фіскальних чеків.
Підчас зустрічі також обговорювались питання штрафних санкцій підчас порушення порядку проведення розрахункових операцій.
«Податківці завжди відкриті до діалогу щодо вирішення проблемних питань, адже разом ми працюємо на зміцнення економіки нашої держави і її бюджетної політики», – зазначив наприкінці зустрічі Анатолій Щепанський.
корисні посилання:
https://tax.gov.ua/nove-pro-
https://news.dtkt.ua/state/cash-handling/63338
Застосування РРО платниками ЄП
З якої дати запроваджується обов'язкове застосування РРО фізособами-«єдинника
РРО: податківці відповідають на актуальні запитання суб'єктів господарювання
Розрахунки за послуги: коли можна без РРО?
Обов’язкові РРО для ФОП перенесли на 2022 рік: підписано закон
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)