23 листопада – День вшанування пам’яті заморених голодом

Дата: 25.11.2019 18:08

Голодом вбивали нашу свободу.
Не підкорені у 33-му – непереможні сьогодні!

Наш народ в Україні та за її межами відзначає сумні роковини – 87 річницю Голодомору 1932 – 1933 рр. Напередодні Дня вшанування пам’яті загиблих у 1932-1933 роках у Розсошанському ліцеї було проведено заходи у 5-11 класах, приурочені сумним подіям 1932-1933 років. У 5 класі Наталя Гордовська провела урок-реквієм, присвячений пам’яті «безневинних страдників, убієнних голодом», «безбожно похованих, неоспіваних у молитвах, неоплаканих…». Олена Полякова ознайомила здобувачів освіти 6, 9 класу з презентацією про ті сумні події 1932-1933 рр. та спільно переглянули відео «Голодний дух».

Здобувачі освіти 7, 8 класу були запрошені у сільський Будинок культури, де з ними було проведено годину спілкування про події 1932-1933 рр. Для учнів 10, 11 класу Людмила Ляшок провела годину Пам’яті.

Тільки в Україні померло від Голодомору близько 4,5 мільйони людей.

Навесні 1933 помирало щохвилини -17 осіб, щогодини -1041, щодоби – 25000 українців.

Голодна смерть, напевно, найстрашніша.

Вона повільна, довга і тяжка,

Жахлива і пекельна, найлютіша,

Бо зводить з розуму й така тривка...