«Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ»
Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову.
Л. Костенко
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1992 року Указом Президента на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.
За православним календарем – це день вшанування пам’яті Нестора -літописця, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря.
Дослідники вважають, що саме з Нестора – літописця і починається писемна українська мова.
От і сьогодні, 9 листопада, в Розсошанській ЗОШ I-III ступенів відбулася загальношкільна лінійка під назвою «Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ», присвячена Дню української писемності та мови, яку провела Бобрик Валентина Аполлінарівна, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель української мови та літератури.
Бібліотекарем, Криськовою Мариною Іванівною, створена виставка літератури в бібліотеці під назвою «О мово, музико, калино – бальзам цілющий для душі».
У день української писемності та мови за традицією покладають квіти до пам’ятника Несторові – літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, який проводиться за підтримки Міністерства освіти та науки й Ліги українських меценатів. Щорічно бере участь у конкурсі понад 5 мільйонів осіб з 20 країн світу.