A A A K K K
для людей із порушенням зору
Розсошанська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ РОЗСОШАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ повідомляє!!!

Дата: 07.04.2023 10:54
Кількість переглядів: 167

Фото без опису

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ РОЗСОШАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

повідомляє!!!

Згідно з Законом України «Про охорону дитинства», дитина – це особа віком до 18 років (повноліття). Малолітня дитина – дитина віком до 14 років. Неповнолітня – з 14 до 18 років.

З метою попередження злочинності як з боку дітей, так і проти них, стимулювання відповідальності батьків, законодавством України встановлено:

Закон України «Про охорону дитинства»:

Стаття 20-1. Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування:

Діти віком до 16 років з двадцять другої до шостої години можуть перебувати у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування лише в присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність.

Дітям заборонено з 22:00 до 06:00 перебувати без супроводу батьків у громадських закладах (громадськими місцями вважають парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, будинки, під’їзди і сходи, дитячі та спортивні майданчики, кафе, громадський транспорт, бари, нічні клуби, дискотеки, гральні заклади, лазні, готелі, магазини з товарами сексуального характеру, алкогольної продукцією і т. д.).

У разі виявлення дитини у нічний час у громадських місцях та розважальних закладах буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст. 184 КУпАП).


 


 


 

З 11 липня 2022 року

набувають чинності зміни до статті 13 Закону України №2899-IV щодо захисту населення від шкоди вторинного тютюнового диму. 

Так, з 11 липня 2022 року ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

відведення місць для куріння в приміщеннях підприємств та установ усіх форм власності;

вживання тютюнових виробів та використання пристроїв для споживання тютюну, зокрема, електронних пристроїв для нагрівання тютюну, електронних сигарет, кальянів зокрема, кальянів та електронних сигарет у всіх визначених законом місцяху тому числі, у закладах ресторанного господарства та приміщеннях підприємств.

Міські, селищні та сільські ради у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці отримують повноваження постійно або тимчасово заборонити куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, тютюнових виробів без їх згоряння та кальянів у додатково визначених ними місцях.

Відповідальність за порушення

Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено Законом передбачає накладення штрафу 51-170 грн. У разі повторного протягом року порушення штраф становить 170–340 грн згідно зі ст. 175-1 КУпАП.

Пояснення для некурців

Що робити, якщо вас обкурюють:

- ввічливо звернутися до курця з проханням припинити порушення, якщо безпекова ситуація дозволяє;

- звернутися до адміністрації закладу або установи з вимогою припинити порушення;

- звернутися до поліції за номером 102;

- скласти скаргу до Держпродспоживслужби на заклад, адміністрація якого створює умови для куріння або іншим чином порушує норми бездимного законодавства.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь