Розсошанська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

ЩО РОБИТИ У РАЗІ ВІДСУТНОСТІ ВОДОПОСТАЧАННЯ? Подбайте про захист вашої дитини від інфекційних захворювань

Дата: 11.03.2022 08:10
Кількість переглядів: 269

Подбайте про захист вашої дитини від інфекційних захворювань

Чому варто дотримуватися графіку щеплень навіть в умовах воєнних дій

 

Масові скупчення людей, обмежений доступ до чистої води та умов для дотримання правил особистої гігієни можуть призвести до швидкого розповсюдження інфекційних захворювань серед дітей та дорослих. У деяких західних областях нижчий рівень рутинних щеплень, ніж в Україні загалом. Наприкінці 2021 року був зафіксований спалах поліомієліту із підтвердженими випадками паралічу в дітей у Закарпатській та Рівненській областях.

Саме тому кожна невакцинована або не повністю вакцинована дитина зараз у небезпеці!

Такі інфекційні захворювання, як кір, краснуха, поліомієліт, дифтерія, хіб-інфекція, туберкульоз, кашлюк, правець, гепатит B, епідемічний паротит, можуть швидко поширюватись та становити небезпеку для вашої дитини. Єдиний спосіб захиститися від цих інфекцій та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – щеплення!

Якщо ваша дитина пропустила щеплення за графіком чи не має їх взагалі, надолужте за першої ж можливості. Зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я, щоб отримати щеплення безкоштовно.

!!! Важливо не відкладати щеплення новонароджених.

Як діяти в умовах воєнних дій

Ваша безпека та безпека вашої дитини — пріоритет. Якщо пересуватися містом чи селом – небезпечно, відкладіть щеплення. Зверніться до медичного закладу, за першої нагоди, коли небезпека мине.

Якщо ви з дитиною переїхали у більш безпечний регіон, активно шукайте, де можна вакцинуватися. Послугу з вакцинації Вам нададуть безкоштовно.

 

Зверніть увагу! Якщо Ваша дитина готова до щеплення, то під час візиту до лікаря можна ввести кілька вакцин в один день. Це звичайна міжнародна практика.

Навіть якщо у Вашої дитини є хронічні захворювання (бронхіальна астма, діабет), це не є протипоказанням до щеплень! Навпаки, Ваша дитина має більший ризик захворіти на інфекції, проти яких можна захиститись вакцинацією!

 

ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб

МОЗ України»

 

ЩО РОБИТИ У РАЗІ ВІДСУТНОСТІ ВОДОПОСТАЧАННЯ?

 

При неможливості використання питної води з джерел централізованого водопостачання у населених пунктах, потрібно використовувати питну воду з бюветів та інших джерел нецентралізованого водопостачання (колодязів, шахтних криниць), за наявності пунктів розливу питної води (в тому числі пересувних), фасовану бутильовану воду та воду з ємностей для індивідуального користування.

Зберігати питну воду потрібно у закритій тарі. При цьому, ємності обов'язково позначати бірками з написом: «Вода для пиття», «Вода для технічних потреб», «Вода для господарських потреб». Як правило, роблять запас на 2 3 доби.

Воду з відкритих водойм можна використовувати лише для технічних потреб.

Для пиття та приготування їжі воду потрібно кип'ятити. Кип’ятіння є ефективним методом знезаражування води (кип’ятити не менше 10 хвилин від моменту закипання). Але навіть при зберіганні її у чистій і добре закритій ємності, термін придатності не повинен перевищувати більше однієї доби.

Вода належної якості – запорука уникнення зараження інфекційними захворюваннями та загострення хронічних хвороб. Пам’ятайте про це!

 

ДУ «Хмельницький обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України»

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь