1 грудня – День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми
День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. Головна мета – звернути увагу суспільства на цю проблему.
Символом Дня порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми є червона стрічка, яка має свою історію. Ідея символу була задумана навесні 1991 року і належить художнику Франку Муру, який жив у невеликому містечку штату Нью-Йорк. Вперше стрічки як символ почали носити під час війни в Затоці і були символом переживання і співчуття за тих людей, які зіткнулися з трагедією, пов’язаною з вбивствами дітей в Атланті. Так Франк Мур прийшов до висновку, що така ж стрічка, тільки іншого кольору, могла б стати і символом порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми.
Так виникла червона стрічка. Більшість народів цю ідею підтримали і почали кріпити червоні стрічки до свого одягу. Вона стала символом не тільки розуміння, а й об’єднання зусиль людей, спрямованих на вирішення цієї проблеми. Прикріпивши стрічку до свого одягу, людина висловлює свою підтримку, співчуття і переживання тим, хто хворий.
В цей день ми вшановуємо пам’ять померлих від СНІДу, намагаємось збудити у свідомості суспільства толерантне ставлення до них, зменшити рівень стигматизації. У Розсошанському НВК учні 5-11 класів виготовили квілти, кожен з яких мав свою тематику.
Учні 5 класу. На своєму квілті показали, що завжди протягнуть руку допомоги ВІЛ-позитивним людям.
Учні 6 класу. Тематика квілту «Як ВІЛ-інфекція не передається».
Учні 7 класу. Дарують свої серця, любов, турботу, повагу у підтримку ВІЛ-інфікованих.
Учні 8 класу. Квілт з малюночків.
Учні 9 класу. Тематика квілту «Чим я можу допомогти ВІЛ-позитивним людям».
Учні 10 класу. Квілт з тканини. Червона стрічка вказує на те, що десятикласники підтримують хворих на СНІД , співчувають їм та переживають за їхню долю.
Учні 11 класу. Тематика квілту «Шляхи передачі ВІЛ-інфекції»
На загальношкільній лінійці кожен клас представив свій квілт. Цим самим учні закликають усіх бути толерантними по відношенню до людей, які живуть з ВІЛ/
СНІДом, не залишати їх на самоті, завжди підтримувати, стати найкращим другом, допомагати у всьому, допомогти здійснити мрію.